Auto na zimę

Podstawowe czynności, które warto i należy wykonać, aby bezpiecznie poruszać się autem po drodze w warunkach zimowych to zakup skrobaczki oraz szczotki, odmrażacza do szyb w płynie, sprawdzenie stanu wycieraczek, akumulatora i układu wtryskowego, przegląd płynów eksploatacyjnych, szczególnie w układzie chłodzenia, wymiana płynu do spryskiwaczy oraz wymiana dywaników na gumowe zatrzymujące wodę i błoto.

Jednak najważniejsza jest wymiana opon na zimowe, z odpowiednio głębokim bieżnikiem, które lepiej odprowadzają wodę i błoto, gwarantując lepszą przyczepność. Warto przy okazji dokładnie umyć i nawoskować nadwozie, aby zabezpieczyć lakier przed działaniem chemikaliów i błota. Natomiast zabezpieczenie uszczelek specjalnymi silikonami opóźnia starzenie gumy, a drzwi nie przymarzają tak łatwo do gumy. W Auto Serwis Koperscy & Mastalerz wykwalifikowani mechanicy wykryją nawet najdrobniejsze usterki, doradzą i pomogą w naprawie, a specjaliści ds. auto detailing’u i kosmetyki samochodowej doradzą jak zadbać o lakier i na Państwa życzenie wykonają odpowiednie zabiegi w celu m.in. konserwacji nadwozia oraz wnętrza pojazdu. By całość nie odbiła się zbytnio na czasie i budżecie, warto wcześniej uzgodnić termin i koszt wizyty.

Dbanie o pojazd w sezonie zimowym jest również bardzo ważne. Stad usługi w trzystanowiskowej myjni, dzięki której okresowe mycie auta jak również jego konserwacja zaowocuje pięknie utrzymanym autem, które będzie cieszyć oko nie tylko swojego właściciela, ale również nie pozostanie niezauważone na drodze – poleca
załoga Auto Serwisu Koperscy & Mastalerz.

 

źródło: „Co-słychac?”
Numer:
51/52 (950/951) 2015 Autor: (jaz)

Dodano do Aktualności • 14 stycznia 2016

Zajrzyj do nas, wypróbuj nasze usługi i poznaj
nowe oblicze Twojego auta!

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Auto Serwis Koperscy & Mastalerz

Tworzenie stron www - Veden.pl