PRZEGLĄD AUTA PRZED WAKACYJNYM WYJAZDEM

Niezależnie od celu wakacyjnej podróży i jej odległości od domu, warto odpowiednio wcześniej się przygotować. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na sprawność techniczną pojazdu . Wielogodzinna jazda to duże wyzwanie zarówno dla podróżujących, jak i samochodu, dlatego sprawdzenie stanu technicznego pojazdu powinno znaleźć się na szczycie listy wakacyjnych przygotowań.

Ocenę stanu zawieszenia pojazdu –
jego sprawne działanie wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również na stabilność nadwozia, długość drogi hamowania i panowanie nad pojazdem. Wszelkie wycieki oleju z amortyzatorów, luzy w miejscach łączenia elementów zawieszenia, popękane obudowy czy hałasy dobiegające z okolic kół są niedopuszczalne
Sprawność układu hamulcowego, w tym stan klocków hamulcowych i tarcz

Poziom płynów eksploatacyjnych,
czyli płynu hamulcowego, do wspomagania, chłodniczego i oleju silnikowego

Stan opon.
To od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo jazdy. Należy skontrolować głębokość bieżnika oraz sprawdzać, czy ogumienie nie posiada uszkodzeń mechanicznych. Warto też zwrócić uwagę na wiek opon — zbyt stare nie zachowują swoich właściwości, przez co nie zagwarantują odpowiedniego prowadzenia na drodze. Równie istotny jest też poziom ciśnienia powietrza w ogumieniu. Powinniśmy też pamiętać o sprawdzeniu stanu koła zapasowego i jego ewentualnym napompowaniu.

Sprawność świateł,
czy wszystkie działają poprawnie oraz czy są odpowiednio ustawione, by nie oślepiały innych użytkowników oraz pieszych.

Poprawność działania klimatyzacji,
bowiem wielogodzinna podróż w przegrzanym samochodzie może być prawdziwą gehenną dla pasażerów, a zwłaszcza dla dzieci. Równie nieprzyjemne jest też podróżowanie w brzydko pachnącym wnętrzu auta, którego system wentylacyjny jest mocno zanieczyszczony przez grzyby i pleśnie. Serwis i czyszczenie układów polega na wymianie filtra kabinowego i zdezynfekowaniu kanałów wentylacyjnych.

Poza przeglądem technicznym warto też zweryfikować wyposażenie dodatkowe auta.
Powinny się w nim znaleźć: apteczka, gaśnica z ważnym przeglądem, trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa.Na koniec należy sprawdzić ważność dokumentów, a zwłaszcza datę przeglądu technicznego pojazdu.

https://autokult.pl/29848,szybki-przeglad-techniczny-przed-…

Dodano do Aktualności • 15 lipca 2020

Zajrzyj do nas, wypróbuj nasze usługi i poznaj
nowe oblicze Twojego auta!

©2015 Wszystkie prawa zastrzeżone Auto Serwis Koperscy & Mastalerz

Tworzenie stron www - Veden.pl